Телефонуйте

+38 067 110 69 69

Секрети ефективного миття шпалер

Стіни в квартирі – найбільш вразлива частина інтер’єру, яка зазвичай страждає від дитячих витівок, липких рук, випадкових бризок і так далі. Трапляється всяке, але зовсім необов’язково відразу ж після неприємності переклеювати шпалери і починати ремонт.

Є більш легкі та менш затратні способи повернути шпалерам привабливий вигляд. Єдина умова – це повинні бути шпалери, що миються.

А виконати генеральне прибирання квартири у Києві під ключ допоможе клінінгова компанія Гала Клін, дзвоніть +38 (044) 361-49-04 +38 (067) 110-69-69.

Як зрозуміти – чи можна мити шпалери?

Рулон шпалер завжди забезпечується спеціальним маркуванням, де, крім усього іншого, відображається інформація про те, чи можна мити цей тип стінового покриття. Зазвичай це символічне зображення хвиль.

• Символ, що зображує одну хвилю, означає, що шпалери вологостійкі, їх можна акуратно протирати вологою серветкою, губкою або ганчіркою, перед використанням їх потрібно ретельно віджати.

• Дві хвилі – шпалери, що миються. Допускається використання миючих розчинів, проте занадто терти або сильно змочувати поверхню не можна.

• Три хвилі, або хвиля зі щіткою – зносостійкі шпалери, що миються, допускається чищення щіткою. Можна терти, змочувати поверхню, використовувати засоби для чищення – такі шпалери складно зіпсувати, їх доцільно використовувати для стін кухні та інших приміщень, що активно використовуються.

• Маркування на шпалерах із символом щітки-гребеня означає, що допускається застосування миючого пилососу.

Що робити, якщо маркування не збереглося?

Рекомендуємо провести невеликий тест, вибравши не дуже помітну ділянку стіни (за диваном, наприклад) і протерши його вологою серветкою. Залишіть його висохнути і перевірте – чи не з’явилися плями, здуття, чи не змастився малюнок і т. д. Можна виконати ту ж процедуру, але з використанням миючого розчину. Якщо результат сприятливий – можна приступати до миття всіх стін.

Який засіб для миття шпалер вибрати?

З невеликими плямами та забрудненнями можуть впоратися звичайні засоби для миття посуду або рідке мило, які змішують з водою приблизно 1 до 10. Особливо добре рідина для посуду справляється з жирними та масляними плямами.

Більш складні плями вимагають спеціальних засобів, які можна знайти у відділі побутової хімії. Можна спробувати спочатку відмити плями рідким господарським милом, а якщо результат не задовольняє вашим вимогам – використовувати сильнішу, але щадну хімію – все ж таки шпалери – предмет досить делікатний.

Як правильно мити шпалери?

Чищення стін, обклеєних шпалерами, починається із сухого прибирання пилососом. Потім можна пройтися стіною вологою серветкою, щоб усунути залишки пилу, яка може при намоканні залишити розлучення. І вже тоді можна приступати до вологого прибирання, приділяючи увагу особливо забрудненим місцям, пройшовшись по них щіткою з миючим засобом (якщо покриття шпалер дозволяє).

Плями жиру легше прибрати за допомогою тальку, а малюнки, залишені кульковою ручкою або маркерами – спиртом. Сліди пальців спробуйте видалити за допомогою гумки.

Алгоритм дій завжди від стелі до підлоги. Краще працювати швидко, щоб шпалери не встигли занадто намокнути. Місця стику шпалер потрібно чистити з особливою делікатністю, не дуже змочуючи – навіть у зносостійких шпалер ці місця можуть відклеїтися.

Після миття вологі місця протирають сухою серветкою та залишають висихати. Щоб уникнути деформації покриття, фен краще не використовувати.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on pocket
Share on whatsapp
Share on email

Are you worried about the cleanliness of your space?

Let us help you! Cleaning services are our specialty, and we offer a complete range of cleaning and maintenance services. Get a free estimate!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.