Телефонуйте

+38 067 110 69 69

Як почистити ковролін

Ковролін – сучасне м’яке килимове покриття, що покриває всю поверхню підлоги в приміщенні та має гарні експлуатаційні характеристики за умови правильного догляду за ним. Як доглядати ковролін, щоб він зберіг найкращі якості і довше радував око, які типи ковроліну бувають – поговоримо в нашій статті.

Ковролін розрізняють:
За типом основи. Вона може бути гумовою, латексною або зроблена з синтетичного або натурального джуту.

За типом ворсу. Ворс може бути натуральним, змішаним або синтетичним, своєю чергою відрізняється за плетіння, його довжині та однорідності.

Відповідно до складу ковроліну вибирають способи його чищення.
Вологе чищення миючим пилососом. Принцип чищення простий: розчинений у воді спеціальний миючий склад наноситься на поверхню ковроліну, а потім всмоктується разом із розчиненим брудом. Цей спосіб не підходить для ковроліну з натуральними волокнами, оскільки вони досить довго сохнуть, що може призвести до деформації, виникнення грибків, неприємного запаху та плісняви. Натуральні покриття краще чистити спеціальним сухим засобом, роблячи раз на півріччя так зване сухе чищення. Можна щомісяця, але не частіше, проводити вологе прибирання ретельно вичавленою ганчіркою.

Генеральне прибирання квартир у Києві
Ковролін із синтетичних матеріалів можна почистити миючим пилососом, проте потрібно стежити за тим, щоб надлишки вологи були відразу видалені, тому що при висиханні можуть з’явитися негарні розлучення, розмокнути клейову основу виробу або відбутися її деформація. Також на ковролін може бути нанесена спеціальна грязеотталкивающая просочення, яка втратить свої властивості при намоканні.

Основа ковроліну зі штучних матеріалів не боїться вологи, проте будь-який ковролін після миття необхідно якнайретельніше просушити. Це непросто зробити в домашніх умовах, тому найкраще вдатися до допомоги професіоналів з клінінгової фірми, які зроблять чищення килимового покриття відповідно до його складу, а також зможуть нанести грязевідштовхувальне просочення і антистатик. В арсеналі у професіоналів – спеціальні ефективні машини та спеціальні миючі та миючі засоби, тому результат їх роботи багато в чому перевершує спроби чищення ковроліну підручними засобами.

Способи самостійного чищення ковроліну
Якщо все ж таки ви вирішили зробити чищення ковроліну самотужки, то давайте докладніше розглянемо специфіку кожного способу.

Вологе чищення. М’яку тканину або щітку з м’яким ворсом, занурюють зі спеціальний розчин, що складається зі спеціального шампуню, що чистить, і води. Пропорції для розчину зазвичай написані на флаконі із шампунем. Розтирати поверхню ковроліну, уникаючи надлишків вологи.

Сухе чищення. Спочатку очищають поверхню ковроліну звичайним пилососом, а потім наносять спеціальний сухий засіб, залишають на деякий час, щоб він увібрав бруд, а потім знову проводять чищення пилососом.

Чищення піною. Миючим пилососом спочатку розпорошують спеціальний склад, а потім всмоктують його. Можна спінити розчин губкою і нею нанести піну на поверхню ковроліну, знявши її через деякий час вологою серветкою.

У відділах побутової хімії можна знайти засоби для чищення ковроліну у вигляді порошку, спрею, рідини або спеціального засобу для виведення плям.

При чищенні ковроліну можуть застосовуватися давно відомі народні методи виведення плям з килимів.

  • Найпростіше виводяться свіжі плями. Тому відразу ж промокніть його, видаліть пролиті залишки і використовуйте будь-який з наведених нижче способів для повного видалення плями.
  • Кетчуп, джем чи сік посвітліють під впливом лимонної кислоти. Зволоживши пляму, посипте її порошком лимонної кислоти, зачекайте кілька хвилин і видаліть вологою серветкою.
  • Оцет зі спиртом допоможе видалити плями від червоного винограду, вина чи кави.
  • Розчин аміаку з водою видалить чайні або кавові плями.
  • Вода, підкислена оцтом, надасть блиску ковроліну.
  • Жирні плями можна видалити, посипавши сіллю, яка вбере жир.

Як бачимо, способів чищення ковроліну чимало, і який би з них ви не вибрали, бажаємо вам, щоб ваш будинок завжди був чистим та затишним!

Клінінгова компанія “Гала Клін” професійно очистить ковролін у Вас вдома! Ми пропонуємо ціни нижче, ніж у конкурентів і доступні ціни! Перевірте!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on pocket
Share on whatsapp
Share on email

Are you worried about the cleanliness of your space?

Let us help you! Cleaning services are our specialty, and we offer a complete range of cleaning and maintenance services. Get a free estimate!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.