Телефонуйте

+38 067 110 69 69

Як прибирають будинок господині різних країн

Багато хто з нас, тільки замислюючись про проведення щомісячного генерального прибирання, відчувають почуття, далекі від ентузіазму. А чи потрібно відкладати на невизначений час наведення порядку, якщо можна викроювати на наведення щоденної чистоти лише по півгодини на день? Як це відбувається у господарок інших країн?

Особливості прибирання німецькою

Німці – найакуратніша нація. Поряд із пунктуальністю, у них яскраво виражено вроджене старання наводити порядок скрізь і в усьому, тому скрізь таке чисте. У німців є чому повчитися щодо підтримки чистоти.

Перше, що щодня роблять німецькі домогосподарки – прибирають свій будинок, повертаючись до цього заняття кілька разів на день. Кухонна плита витирається відразу ж після приготування їжі, тому побачити засохлу кірку на плиті – з області фантастики. Посуд миється відразу після закінчення трапези, а взуття, начищене до блиску, стоїть рівними рядами біля порога.

Сантехніка та вікна чистяться близько двох-трьох разів на тиждень, із застосуванням побутової хімії. Будь-яка німецька господиня ніколи не буде зненацька захоплена, і приходом несподіваних гостей її не налякати.

Чистощільність у німців закладена генетично. Німці, що навіть не живуть на батьківщині, відрізняються від сусідів зразковою чистотою та порядком на своїх житлових ділянках та робочих місцях. Важко уявити неохайного німця, у нечищеному взутті та м’ятому одязі.

Прибирання по-шведськи

Скандинавський стиль – це лаконічність. У шведських будинках ви не побачите нагромадження меблів, де полиці заставлені різними дрібницями, а дрібні дрібниці розкидані тут і там. Шведи дуже люблять білий колір в інтер’єрі, пояснюючи, що на ньому видно будь-який бруд, і відразу видно, що потрібно упорядкувати. Ще за давніх часів існувала приказка – «мітла йде попереду шведки». Жінки-шведки славляться на весь світ своєю охайністю, оскільки чистота та порядок у них у крові. Демократична мораль сприяла скасування «попелюшок» – хатніх робітниць не мають навіть високі чини з уряду, але кожен шведський будинок сяє чистотою – нащадки гордих вікінгів ніколи не змиряться з брудом і не житимуть у застигнутому житлі.

Будь-яке шведське житло, будь то маленька квартирка або респектабельна вілла, завжди затишна, стримана, тепла і дуже чиста.

Система прибирання по-американськи

Американською домогосподаркою Марлою Сіллі було вироблено кілька правил прибирання будинку, які були підхоплені спочатку багатьма домогосподарками Америки, а потім і всього світу. Система «флай-леді», або літаючих домогосподарок, була придумана для тих перфекціоністок, які хочуть утримувати будинок у зразковому порядку, але не знають, як це здійснити на практиці через брак часу та невміння прибирати поетапно.

Суть системи «флай-леді» зводиться до таких основних правил:

Прибирати будинок 15-хвилинними інтервалами,

Викидати непотрібне,

Поділити житло на зони,

Щоденно присвячувати час для власної краси.

Необхідно виробити власний комплекс дій, які допоможуть підтримувати лад у будинку. Якщо щодня чистити сантехніку і заправляти ліжка, усувати «гарячі точки», рухаючись маленькими кроками, поступово «розламуючи» будинок, ви зможете наблизитися до ідеального порядку швидше, ніж кидаючи всі сили на генеральне прибирання раз на місяць.

Прибирання по-турецьки

Коли хочуть похвалити турецьку господиню, про її будинок кажуть, що можна на підлогу вилити мед і злизати – чистий. Кожна турецька жінка – домогосподарка або та, яка поєднує основну роботу з домашньою, щодня робить безліч маніпуляцій, внаслідок яких її будинок блищить чистотою.

Щодня вони просушують і провітрюють ліжко, лише потім застилають її; готують не менше трьох страв, витирають пил у всьому будинку, миють санвузли, розкладають розкидані речі, завантажують і розвантажують пральну та посудомийну машини, гладять, а також виконують дрібний ремонт одягу, доглядають кімнатні рослини і так далі.

Раз на тиждень або десять днів їм просто необхідно вимити вікна, випрати фіранки, пропилососити будинок і прибрати в шафах, витрусивши всі з них, а потім, протерши полички, розкласти все в ідеальному порядку. Балкони теж вимагають постійного прибирання, адже клімат сприяє тому, щоб, зручно розташувавшись на балконі, пити чай з турецькими солодощами.

Раз на три тижні приводиться в повний порядок кухня, коли вивантажується весь вміст кухонних шафок, миються полиці, дверцята, кахлі, духовка, протирається посуд та інше.

Раз на місяць миючим пилососом або мильною губкою миються килими, після чого просушуються на повітрі. Люстри також миються щомісяця.

Загалом, турецька жінка не заспокоїться, поки не буде впевнена, що в її будинку ніде не залишилося ні порошинки, і гості, що прийшли, не зможуть назвати її нечухою.

При всій складності, що здається, у наведенні порядку в цьому немає нічого складного. Підтримувати чистоту в будинку з легкістю та задоволенням можна і потрібно навчитися. Головне – повірити у свої сили.

Клінінгова компанія Києва “Гала Клін” З нами завжди чисто!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on pocket
Share on whatsapp
Share on email

Are you worried about the cleanliness of your space?

Let us help you! Cleaning services are our specialty, and we offer a complete range of cleaning and maintenance services. Get a free estimate!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.