Телефонуйте

+38 067 110 69 69

Робот пилосос. Міфи та реальності. Купувати чи ні.

З появою роботів-пилососів інтерес до них все зростає, адже на звичайне прибирання йде багато часу, який можна провести з більшою користю. Розумний пилосос сам потурбується про чистоту вашого будинку, а нам залишається лише задати потрібну програму збирання. До того, як ви приймете рішення позбавитися свого пилососа, пропонуємо ознайомитися докладніше з принципами дій робота-прибирача. Стаття побудована на контрасті між міфами і реальністю – це дозволяє краще зрозуміти, що ж є даний екземпляр зі світу технічних новинок.

Замовити генеральне прибирання квартири в Києві від Гала Клин +38 (067) 110-69-69

Навіть примітивний набір для збирання повинен мати необхідний мінімум технічних засобів: робот-пилосос та зарядна станція. Станцію розміщують у певному місці житла: у кутку або в центрі (що краще) площі, що прибирається, а робот-прибирач пересувається по будинку по певній траєкторії. Одні порохотяги прибирають приміщення, рухаючись спірально, інші – розбивши його на квадрати, треті – хаотично переміщаючись з одного місця на інше. Результат прибирання у всіх пристроїв буде схожим. Збиральна діяльність робота-пилососа охоплює всі затишні куточки приміщень, основна вимога для якісного прибирання – забезпечити всюди доступ пристрою з висотою не менше десяти сантиметрів і з шириною – близько тридцяти. Періодично робот-прибиральник заряджається на станції і продовжує роботу.

Міф перший. Робот-прибиральник є чудовою заміною побутовому пилососу.

Насправді робот-прибиральник з великою натяжкою може бути альтернативою звичайному побутовому. Він не всмоктує сміття, а збирає з поверхні підлоги – це мінус, тому що стандартний пилосос потужно втягує всі найдрібніші частки. Але: у повітрі залишається зважений у повітрі пил, не затримуючись у фільтрах звичайного пилососа, а коли прибирає робот, він не піднімає пил у повітря.

Робот-пилосос здійснює рядове прибирання лише підлоги, тоді як звичайний пилосос може за допомогою телескопічної трубки здійснювати чищення кутів, стінових поверхонь і стелі, м’яких меблів, висмоктуючи пил з килимових покриттів. Так що робот-прибиральник не може бути альтернативою побутовому, якщо ви не вирішите пристосувати свій будинок під можливості робота, замінивши килими з довгим ворсом, наприклад.

Міф другий. Робот-пилосос прибирає абсолютно самостійно, людині потрібно лише підключити його до мережі.

Насправді після покупки людині потрібен певний час, щоб задати роботу-пилососу необхідні параметри прибирання приміщень, включаючи час, збиральну програму та інші моменти, що включають обмежувачі руху, наприклад, щоб пилосос працював лише у певному приміщенні, не виїжджаючи за його межі.

Якщо зарядна станція невелика, то її функції – тільки підзарядка, а сміттєзбірник доведеться витрушувати вручну, і робити це досить часто. Велика зарядна станція має мішок, що збирає сміття, тоді робот під час зарядки перевантажує сміття в нього.

Якщо пил у квартирі має властивість швидко накопичуватися, то пил налипає на контакти, які потрібні для підзарядки, і робот-пилосос не зможе підзарядитися і зупиниться доти, доки в процес не включиться людина, і не очистить пил вручну. Також періодично потрібне чищення щіток, контактів та датчиків.

Міф третій. Сучасні роботи-прибиральники, забезпечені спеціальними щітками, добре очищають кути.

Насправді бічні щітки недостатньо ефективні, адже основа робота-пилососа кругла, і не може якісно охопити кутові простори. Широкі щілини цього пристрою також не здолати, але регулярне підтримання чистоти між прибираннями без втручання людини йому цілком під силу.

Міф четвертий. Робот-прибиральник не потребує витратних матеріалів.

Насправді потребує, але незначну кількість. Якщо станція забезпечена сміттєзбірником, то будуть потрібні одноразові мішки для сміття, які періодично потрібно замінювати. Плюс робота-прибирача порівняно з традиційним пилососом у тому, що на якість його роботи не впливає кількість наповненого сміття, адже збирають та зберігають сміття різні пристрої.

Міф п’ятий. Робот-пилосос видаляє лише сухий пил, що не допомагає алергікам.

Насправді є типи миючих роботів, які можуть прибирати будинок разом із роботом для сухого чищення, але такі моделі не працюють на килимовій поверхні чи ламінаті. Робот-пилосос із сухим прибиранням може забиратися, коли домочадці відсутні, мінімізуючи контакт алергіків із пилом. Але це справедливо лише для моделей, які мають змінний одноразовий мішок для сміття на зарядній станції.

Міф шостий. Робот-пилосос здатний пошкодити предмети, що лежать.

Насправді, головна щітка в пилососі невелика, і не зможе пошкодити товсті дроти, взуття, великі предмети одягу. Він об’їде їх, або, втягнувши, застрягне і зупиниться. А дрібні дроти, легку штору на підлозі чи газету він

Міф сьомий. Робот-прибиральник обережно об’їжджає перешкоди.

Насправді пристрій часто стикається з перешкодами, але він забезпечений гумовим бампером, і це не становить небезпеки, якщо тільки перешкодою є не квітковий вазон, наприклад

Міф восьмий. За кордоном вартість робота-пилососа нижча вдвічі.

Насправді, дійсно, вартість роботів-прибиральників в інших країнах нижча. Але для куплених за кордоном пристроїв необхідний адаптер для мережі, оскільки американські моделі мають плоскі контакти на виделці.

Міф дев’ятий. Робот-прибиральник – найкраща іграшка для котів і собак.

Насправді домашні вихованці майже не відчувають інтересу до цього пристрою, але їх власники бачать в роботі-прибиральнику справжнього друга, адже він відмінно справляється з вовною на підлозі, з прокиданими тирсами або шматочками корму, що випали з пташиної клітини.

Міф десятий. Роботи-пилососи круглої форми – найзручніші.

Насправді виробники випускають моделі такої форми, оскільки вона найменш травматична.

Резюме.
У висновку хочеться сказати, що робот пилосос штука цікава, допомагає в прибиранні, але звичайно не настільки ефективний, як хороша швабра або мокра ганчірка в руках господині. Він допоможе Вам створити чистоту на підлозі, збираючи крихти, пил, волосся, якщо це єдине сміття у Вашій квартирі, і ретельного прибирання не потрібно. Якщо Вам потрібне генеральне прибирання, де потрібно відмити ванну, духовку, наприклад, після орендарів, почистити килими або ковролін, дивани, то рекомендуємо звернутися в клінінгову компанію Києва Гала Клин.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on pocket
Share on whatsapp
Share on email

Are you worried about the cleanliness of your space?

Let us help you! Cleaning services are our specialty, and we offer a complete range of cleaning and maintenance services. Get a free estimate!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.